Vinařské stezky 2018 - Šardice

2 Lis 2018

Vinařské stezky 2018

Šardice

              

Vinařské stezky 2018 - závěr

/28.9.-1.10.2018/ - Šardice

 

Startovali jsme jako obvykle po bezproblémovém a rychlém naložení kol, z autobusového nádraží.

Pouze s jednou občerstvovací zastávkou jsme za svitu slunka dorazili v 11.30hod.k penzionu pana Karlíka.

Ubytování jsem měl již připraveno z domova, tak maminka Karlíková a ostatně ani my jsme neměli sebemenší problémy.

Pátek

Na trasu postupně vyrážela jedna skupina za druhou. Já se trochu na startu zdržel díky organizačním záležitostem.

Nedojeli jsme ovšem daleko, jelikož hned u fotbalového hřiště jsme narazili na známého. Nedalo nám to a již jsme ochutnávali jeho burčák. Postupně se k nám přidal řidič Pepa s Davidem a Hankou. Vzhledem k tomu, že bylo těsně po poledni a počasí nádherné měli jsme dost času jak na košt, tak i na pár kilometrů.

Vyrazili jsme společně směr Dubňany a cílem projet si novou cyklostezku až na zámek Milotice. K zámku jsme dojeli sami, jelikož se Pepa s „družinou“ oddělil.

Po cyklostezkách jsme se za krásného počasí opět dorazili do Šardic, kde jsme se sešli s ostatními před Orlem na stavění máje.

Letos se stavěla „mája“ po dlouhé době dle starých tradic, tedy všechno chasa a ručně. Posezením u Orla a večerní konzumací na penzionu(výborná vína) jsme zakončili první etapový den.

Snídaně formou talířků v 8hod.

Sobota

Opět pěkné počasí, tak znovu do sedel.

Od penzionu jsme odjeli směrem k „sušce“. Kolem dokončených záchytných suchých „nádrží“ na přívalovou vodu. Jeli jsme ve větší skupince, tak bylo stále o čem diskutovat. Přes Nenkovice a Strážovice jsme se doslova vyšplhali až k vysílači Babí lom(417m.n.m.) Po hodně prudké lesní cestě jsme se pustili k silnici(někteří i scházeli).U silnice něco syčelo. Byla to moje zadní pneumatika. Po opravě jsme přes Sobůlky dojeli až do moc pěkné osvěžovny Bukovanský mlýn.(polévka,pivo,slivovice a znovu do sedel).Po cyklostezce do Kyjova a dále po luxusní nové stezce do Svatobořic a Šardic.

Večer jsme si zabrnkali u vínka na penzionu.

Neděle

Tentokrát jsme se již vypravili ve větší skupině směr Čejč a dále do Mutěnic(posezení pod rozhlednou před sklípkem), Dubňan, Svatobořic a opět na burčák.

V neděli se tradičně koná hodový krojovaný průvod po vsi, tak jsme i počet kilometrů přizpůsobili včasnému návratu, abychom mohli tuto událost zhlédnout.

 

Večer jsme opět ve většině poseděli na penzionu u dobrého vínka pana domácího. Je pravdou, že ne všichni se dostavili v „normálním“ stavu.

Pondělí

Již tradičně je dnem doplňování burčákových, vinný a slivovicových zásob, ale Bohužel i dnem odjezdu!

Všichni se dostavili k odjezdu včas a bez úhony na těle i kolech.

Odstartovali jsme k domovu po doložení zbývajících kol ve 12:30 hod.

Závěrem lze konstatovat, že hlavně díky počasí jsme si to opět všichni náležitě užili!

Těšme se na další společné chvíle!

Zapsal Mirek  2.11.2018